Code Week w 1b

Code Week w 1bW ostatnim tygodniu listopada uczniowie klasy 1 b brali udział w wydarzeniu EU Code Week. Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, której celem jest promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

W trakcie tego tygodnia pierwszoklasiści z zaangażowaniem brali udział w zajęciach promujących idee kodowania. Bawili się kodowaniem na macie, kodowaniem online, rozwiązywali i projektowali dyktanda graficzne. Podczas gier i zabaw ćwiczyli i rozwijali umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczość, dedukcję, a także doskonalili umiejętności współpracy, planowania i analizowania.

Uczniowie klasy I b po raz pierwszy wzięli udział w takim wydarzeniu i zapewne nie ostatni, gdyż wykazali duże zainteresowanie tematyką programowania i kodowania.

8 grudnia 2022 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości