Wycieczka do ZOO

17 kwietnia dzieci z gr. 0a wybrały się na wycieczkę do wrocławskiego ZOO, aby uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych. Tym razem bohaterami tychże były zwierzęta zamieszkujące Arktykę i ich zmagania z surowymi warunkami życia.

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, gdzie leży Arktyka i jakie zwierzęta tam mieszkają. Poznaliśmy zależności pomiędzy poszczególnymi zwierzętami, w jaki sposób ocieplenie klimatu, do którego również przyczynił się człowiek, utrudnia ich życie, a także do czego doprowadziło nierespektowanie przez ludzi praw przyrody i nieekologiczne zachowania.
W prostym doświadczeniu mogliśmy się naocznie przekonać co się dzieje np. z fokami, które znajdą się w obrębie skażonym po katastrofie tankowca. Na koniec dowiedzieliśmy się jak zmieniając nasze nawyki (np. oszczędzając energię lub segregując śmieci) możemy również pomóc zwierzętom na biegunie. Naszą wizytę w ZOO dopełniliśmy odwiedzeniem Afrykarium i Oceanarium, gdzie niektóre ze zwierząt poznanych na zajęciach mogliśmy zobaczyć "na żywo

17 kwietnia 2015 | Powrót do spisu wiadomości