Nasi pływacy

Koniec roku kalendarzowego to początek sezonu dla pływaków.

Pierwszym testem formy dla naszych zawodników był Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej dzieci 11 i 12 lat w pływaniu który odbył się 18 listopada. UKS Rapid reprezentowały dziewczęta z klasy 5a (rocznik 2011): Joanna Adamek, Amelia Bałaz, Wiktoria Góra, Nadia Jędrzejak, Natalia Piekarz oraz Zuzanna Rudnicka.

Zawodniczki rywalizowały w konkurencjach 200 m stylem zmiennym oraz 400 m stylem dowolnym. Jedynym reprezentantem z rocznika 2010 był Kacper Przychodzeń z klasy 6c, który startował w konkurencji 200m stylem zmiennym oraz 800 m stylem dowolnym. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie i udowodnili, że są wszechstronnymi pływakami :)

Kilka dni później, w niedzielę 20 listopada odbyła się I edycja Swim Manii - Dolnośląskiej Ligii Pływackiej. Klub UKS Rapid reprezentowało 31 młodych sportowców na dystansach:

Największymi sukcesami mogą pochwalić się:

Następne zawody, tym razem wyjazdowe, odbyły się 3 grudnia w Głogowie. Na,,Barbórce" klub reprezentowała skromna, ale niesamowicie mocna, pięcioosobowa ekipa.

Dziewczęta z klasy 5a:
Amelia Bałaz (50 m stylem motylkowym, 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym);

Joanna Kowalska (100 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem klasycznym);

Hanna Świerczyńska (50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem grzbietowym);

Filip Bolek z klasy 6a (50 m stylem dowolnym, 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym);

Kacper Przychodzeń z klasy 6c (50 m stylem dowolnym, 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym).

Każdy start to nowe doświadczenie oraz poprawa rekordów życiowych. Gratulujemy wspaniałych sukcesów i trzymamy kciuki za dalszy rozwój pływackiej kariery!

12 grudnia 2022 | Natalia Ogrodnik | Powrót do spisu wiadomości