Geografia w sieci – sędzia siatkarski i geograf naszym gościem

W ramach cyklu „Niecodzienne spotkania” naszą szkołę odwiedził dr Wojciech Jurkowski – pracownik Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Opowiedział uczniom, dlaczego postanowił studiować geografię i na czym polega praca sędziego siatkarskiego. Nawiązując do zainteresowania uczniów światem wirtualnym, dla klasy 8a przeprowadził warsztaty pt. „Cyfrowa reprezentacja przestrzeni geograficznej”. W trakcie zajęć prowadzący zaprezentował uczniom m. in. strony internetowe, na których można było obejrzeć znane wrocławskie obiekty w przestrzeni 3D. Na przykładzie SP 84 obejrzeliśmy wizualizację budynku szkoły od czasu jej powstania aż do współczesności. Pan Wojciech Jurkowski jako pracownik Zakładu Zagospodarowania Przestrzennego uświadomił uczniom, jaką rolę odgrywają mapy i zdjęcia satelitarne w jego codziennej pracy.

13 grudnia 2022 | Antonina Połch, Marta Kulla | Powrót do spisu wiadomości