Tajemnica gazety - zajęcia w szkolnej bibliotece

"Tajemnica gazety" to jedna z części serii książek szwedzkiego pisarza Martina Widmarka pt.: "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai".

Uczniowie klasy 2d z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o przygodach młodych detektywów - Lassego i Mai, którzy pomogli rozwiązać zagadkę pojawiających się w gazecie Valleby kłamliwych artykułów o ważnych w mieście osobach takich jak komisarz, dyrektor szkoły, przedszkolanka, jubiler. Po zapoznaniu się z treścią przygód młodych detektywów uczniowie przećwiczyli umiejętność zapamiętywania i kojarzenia. Po obejrzeniu 15 przedmiotów wystawionych na stoliku grupowo ustalali listę widzianych wcześniej rzeczy. Spotkanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

20 stycznia 2023 | Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości