Wychowawcza na wypasie

Kolejny raz klasa 5b miała okazję wgryźć się na godzinie wychowawczej w zagadnienia dotyczące niepełnosprawności. Tym razem za sprawą pań Małgosi i Marzeny mieli okazję wyruszyć w świat osób niewidzących i niedowidzących.

Uczniowie dostali trudne zadania: symulacja, czyli jak przeprowadzić osobę niewidomą przez klasę tak, by wyszła z tego cało oraz by odbyło się to z poszanowaniem godności; narysowanie choinki wraz ze wszelkimi ozdobami oraz eleganckie podpisanie swego dzieła pełnym imieniem i nazwiskiem. Techniki były różne - efekty zaskakujące.

Zajęcia uatrakcyjnił film dot. pomocy osobom niewidomym, a wisienką na torcie okazała się burzliwa dyskusja.

Chcemy więcej!

16 grudnia 2022 | Marzena Gaczoł, Małgorzata Madajczak | Powrót do spisu wiadomości