EKONOMIA. To, o czym dorośli Ci nie mówią … - warsztaty w klasie 3a

Klasa 3a uczestniczyła w zajęciach przeprowadzonych w oparciu o fragment książki pt. „EKONOMIA. TO, O CZYM DOROŚLI CI NIE MÓWIĄ”.

Uczniowie rozmawiali na temat historii pieniądza; dowiedzieli się m. in. czym był pieniądz naturalny, kiedy powstały pierwsze monety i banknoty oraz czym jest pieniądz bezgotówkowy. Podzieleni na grupy rozwiązywali zadania matematyczne związane z obliczeniami pieniężnymi i zaprojektowali własne banknoty. Następnie zaprezentowali pozostałym grupom swoje prace. Wykazali się ogromną kreatywnością. Wśród projektów pojawił się banknot o nominale 10.000 zł, na którym widniała postać Pierwszego Faraona. Kolejne prace przedstawiały Króla Sztuk Walki oraz Królową Judo – p. Paulinę (wg jednej z grup banknot z jej podobizną zostanie wyemitowany w 3032 roku, kiedy zapewne będzie bardzo sławna :)

Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zaprojektowane przez uczniów klasy 3a banknoty pojawią w naszych portfelach – szczególnie ten o nominale 10.000 zł;)

24 stycznia 2023 | Marta Kulla Iwona Krawczyk | Powrót do spisu wiadomości