Dzień Ziemi - bieg patrolowy

Dzień Ziemi, obchodzony 22 kwietnia, ma na celu uświadomić uczniom jak kruchy jest ekosystem naszej planety i że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy.

Z tej okazji w naszej szkole 20.04.2015 odbył się bieg patrolowy w klasach starszych, a 22.04.2015 uczniowie klas młodszych otrzymali do wykonania listę zadań.
Klasy starsze musiały rozwiązać dwa zadania matematyczne, odczytać rebusy, rozwiązać krzyżówkę i quiz o tematyce ekologicznej, spośród liter odnaleźć podane wyrazy oraz wykazać się pamięcią w „spoconym dyktandzie”.
Klasy młodsze miały mniej zadań, oprócz matematycznych i rebusów, miały dokończyć powiedzenia o zwierzętach oraz wykonać plakat ekologiczny.
Klasy I o tym, jak poprzez oszczędzanie wody, energii, chronimy środowisko, klasy II o ekologicznym gospodarowaniu odpadami, zaś plakaty klas III zawierały ciekawostki i rady jak zachowywać się nie szkodząc naturalnemu środowisku. Obie grupy wiekowe miały również wspólne zadanie – dzieci segregowały śmieci i trafiały "papierowymi śmieciami" do kosza.
Mamy nadzieję, że po dwóch ostatnich zadaniach w naszej szkole będzie czysto, a każdy "śmieć” wyląduje w odpowiednim pojemniku.

26 kwietnia 2015 | Powrót do spisu wiadomości