Tajemnice zimowego lasu

Uczniowie klasy 1 b oraz 1 d od listopada realizują ogólnopolski projekt eTwinning „Tajemnice zimowego lasu”.

Bierze w nim udział kilkanaście szkół z różnych regionów Polski. Podczas zajęć projektowych uczniowie poznali wiele ciekawostek przyrodniczych m.in. co oznacza piętrowa budowa lasu, dlaczego liście zmieniają kolory, jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy, które ptaki odlatują, a które zimują w Polsce. Poza tym projektowali logo projekt, kodowali, odkrywali symetrię w zimowych śnieżynkach, tworzyli makietę lasu oraz doskonalili umiejętność współpracy w grupie. Pierwszoklasiści obserwowali również zmiany w pogodzie, a swoje spostrzeżenia odnotowywali w kalendarzach pogody. Przed nami jeszcze kilka ważnych i … trudnych zadań, ale biorąc pod uwagę zapał i zaangażowanie uczniów, wierzymy, że realizacja projektu zakończy się sukcesem.

2 lutego 2023 | Joanna Szymańska, Anna Matura | Powrót do spisu wiadomości