Program edukacyjny OCALIMY ŚWIAT

Wraz z zakończeniem semestru dobiegła końca realizacja programu edukacyjnego „OCALIMY ŚWIAT” w klasie 1a.

Podczas cyklu spotkań warsztatowych trwający od początku października do końca stycznia zostało poruszonych wiele zagadnień, w tym: topniejące lodowce, wycinki lasów tropikalnych, tornada i powodzie, pożary i susze, góry śmieci na lądzie i w oceanie, wymieranie wielu gatunków zwierząt, zatrucie Odry, niespotykane upały i susze w naszym kraju, a także rodzaje produktów żywieniowych, których wytwarzanie niekorzystnie wpływa na środowisko naturalne oraz tych pozyskiwanych w zgodzie z naturą.

Ta wyjątkowa inicjatywa edukacyjna, która łączy poszerzanie wiedzy ekologicznej uczniów z kształtowaniem ich postaw i charakteru oraz podnoszeniem umiejętności społecznych i kompetencji cyfrowych, rozwinęła wśród uczniów nie tylko świadomość i wiedzę ekologiczną, ale także wpłynęła na kształtowanie ich prawych charakterów i prospołecznych postaw.

5 lutego 2023 | Katarzyna Kochan - Marchot | Powrót do spisu wiadomości