Wychowawcza na poważnie, czyli słów kilka o depresji

23 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Depresją i z tej okazji na godzinie wychowawczej poruszyliśmy tym razem wrażliwe struny uczniowskich serduszek. W ramach ogólnopolskiego projektu Każdy inny, wszyscy równi klasa 5b zajęła się na poważnie zagadnieniem depresji.

Zaczęliśmy od skojarzeń, bo jak się okazuje, dla naszych uczniów temat depresji nie jest czarną magią - mają o tym dość szerokie pojęcie i, co bardzo ważne, potrafią dyskutować na tematy niełatwe. Obejrzeliśmy też świetne materiały filmowe, które pomogły nam przyjrzeć się bliżej różnym odcieniom tej choroby. Rozmawialiśmy o wszelkich sygnałach, na które warto zwrócić uwagę, możliwościach diagnozowania depresji oraz jej leczenia. Nie zabrakło też memów, które uzmysłowiły nam, jak może wyglądać osoba z depresją - cóż, nasze wyobrażenie nieco się zmieniło.

Warto poznawać, rozmawiać i działać.

6 marca 2023 | Małgorzata Madajczak, Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości