Internetowa szkoła słonia Spacjusza

Uczniowie klasy 1b w II semestrze brali udział w kursie online „Internetowa szkoła słonia Spacjusza” organizowanym przez portal OSE IT Szkoła.

Kurs składał się z sześciu modułów. W każdym z nich, oprócz porcji wiedzy o cyberbezpieczeństwie czekały na dzieci ciekawe zadania pozwalające sprawdzić zdobytą wiedzę i umiejętności. Pierwszoklasiści poznali najważniejsze zasady netykiety, nauczyli się rozpoznawać, jakie zachowania w sieci są bezpieczne, a jakie nie, dowiedzieli się ile czasu można spędzać w sieci, aby mieć czas również na inne ciekawe zajęcia, a także jakie sytuacje online mogą być niebezpieczne i kogo mogą poprosić o pomoc, jeśli coś w internecie ich zaniepokoi.

Podczas ostatnich zajęć z uczniowie rozwiązywali quiz „Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu”. Okazało się, że uczestnicy kursu świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Na pamiątkę otrzymali dyplomy ukończenia Internetowej szkoły słonia Spacjusza.

19 kwietnia 2023 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości