Spotkanie z niezwykłym gościem, panem Wojciechem Koguciukiem

Uczniowie klas 4a, 4d i klas 5a,b.c,d wzięli udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Książki, który przypada dnia 23.04.2023 każdego roku.

Odwiedził nas gość niecodzienny, można rzec, że człowiek orkiestra. Pan Wojciech Koguciuk jest z zawodu tancerzem, choreografem, mimem i autorem powieści fantasy "Skarbonka" i "Cień".

Spotkania z pisarzem odbyły się 20.04.2023 w bibliotece szkolnej. Tematem spotkania z uczniami klas 4-5 był sen i jego znaczenie w prawidłowym rozwoju dzieci i młodzieży. Omawiane były treści dotyczące zagadnień związanych ze snem takich jak: fazy snu (REM i NREM), zegar wewnętrzny, czas snu potrzebny do wypoczynku i aktywności dziennej, drzemka w ciągu dnia (do której p. Koguciuk zachęcał naszych uczniów), używanie urządzeń elektronicznych przed snem.

Rozmowy z gościem zmusiły naszych uczniów do zastanowienia się nad swoimi mocnymi stronami. Pan Koguciuk zwrócił uwagę, żeby nie patrzeć na swoje ewentualne wady (np. niski wzrost czy dysleksja), ale na swoje możliwości i zaangażowanie. To postawa w dużej mierze odgrywa ogromną rolę w powodzeniu w realizacji swoich marzeń i planów. Autor wielokrotnie podkreślał, że jego żona jest dla niego ogromnym wsparciem i jego zaletą :)

Po omówieniu kwestii dotyczących znaczenia snu uczniowie mieli możliwość zadawania pytań związanych z tematyką spotkania i dotyczących treści książki pt. "Skarbonka".

Pan Wojciech Koguciuk nawiązał w rozmowie na temat swojej powieści do wrocławskich miejsc, które pojawiają się w treści książki. Mówił, że jego dzieci pomagały mu wymyślać postaci fantastyczne, które pojawiają się w historii. Odniósł się też do zainteresowań bohatera, związanych np. z numizmatyką.

Po spotkaniu wykonane były pamiątkowe zdjęcia, a autor rozdawał autografy! Wielu naszych uczniów wyszło z biblioteki z wyjątkowym egzemplarzem książki podpisanej przez autora.

Planowane jest kolejne spotkanie z panem Wojciechem Koguciukiem. Tym razem porozmawiamy na temat drugiej książki autora pt. "Cień". Warto też dodać, że redakcja "Kałamarza" przeprowadziła wywiad z naszym gościem, którego efekty pojawią się z następnym numerze gazetki szkolnej (już wkrótce).

Pięknie dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością wypatrujemy kolejnych inspiracji.

25 kwietnia 2023 | A. Połch, M. Kulla, M. Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości