Wycieczka do Cichej Bartnej kl. 1a i 1c

26 kwietnia klasy 1a i 1c wyjechały na wycieczkę do Cichej Bartnej, żeby obejrzeć, w jaki sposób żyli ludzie w dawnych czasach.

Podczas wycieczki uczestnicy zobaczyli jak wyglądał średniowieczny gród, jak myśliwi przygotowywali się do polowania i wyrabiali strzały. Przekonali się też, jak działa kołowrotek i krosno.

Dzieci miały również okazję wzięcia udziału w zadziwiających zabawach na niemal średniowiecznym placu zabaw.

Następnie upiekły podpłomyki i dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o bartnictwie i produkcji świec z wosku pszczelego.

Później spotkały się ze zwierzętami (konie, króliki, owce), żeby przy asyście właściciela przyjrzeć się im, pobawić i nakarmić je.

Po tym udały się na wyprawę do lasu w poszukiwaniu średniowiecznego grodu, a przy okazji otrzymały garść ciekawych informacji o lesie.

Na koniec wycieczki każdy zjadł smaczną kiełbaskę z grilla. Uczniowie wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

27 kwietnia 2023 | Bernadetta Bańska Aleksandra Wiercik | Powrót do spisu wiadomości