Warsztaty sensoryczne

Wraz z końcem kwietnia uczestnicy konkursu „KREATYWNIE-SENSORYCZNIE” wzięli udział w warsztatach będących nagrodą dla wszystkich osób, które podjęły się zadania samodzielnego uszycia oryginalnego woreczka sensorycznego.

Głównym celem tego działania było stworzenie przestrzeni do refleksji na temat własnych potrzeb sensorycznych, a także tych osób, które zmagają się z zaburzeniami w tym obszarze.

Ponadto uczniowie mieli okazję sprawdzić wielofunkcyjność wykonanych przez siebie woreczków oraz dostrzec możliwość przeżycia świetnej zabawy z ich użyciem, która nie tylko wspiera rozwój młodego człowieka poprzez stymulowanie zmysłów, ale jest również sposobem na wiele kreatywnych zajęć.

4 maja 2023 | Katarzyna Kochan - Marchot, Sylwia Szczegóra | Powrót do spisu wiadomości