Dzieci w lesie, czyli survival na poważnie

8 maja klasy 5b i 6a wyruszyły na wyprawę do Campusu Domasławice, by pod okiem trenerek z Warsztatowni Kulturka u stółka spróbować swoich sił w survivalu.

Nie mieliśmy czasu na nudę!

Zaczęliśmy od krótkiego wprowadzenia do tematu - panie przewodniczki opowiedziały nam o Dolinie Baryczy, potem znaleźliśmy chwilę na zakupy w lokalnym sklepiku z produktami z Doliny. Następnie ruszyliśmy na podbój parku linowego, który trochę nas wymęczył.

Kolejnym ważnym punktem był spacer do lasu - tam naszym zadaniem było samodzielne zbudowanie szałasów. Wyszło świetnie! W drodze powrotnej do Campusu pracowaliśmy z mapą, a trzeba było wytężyć szare komórki, bo bez krzesiwa nie byłoby ogniska! Na szczęście niezbędny element został odnaleziony, ogień udało się nam rozpalić, więc wycieczkę zakończyliśmy przy pieczonej kiełbasce.

W międzyczasie robiliśmy leśne łapacze snów, pograliśmy w piłkę i spędziliśmy miły czas w swoim gronie.

Na pewno tam wrócimy!

21 maja 2023 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości