Projekt edukacyjny - "Sportowa matematyka"

14 maja w naszej szkole zorganizowaliśmy spotkanie matematyczno-sportowe uczniów klas zerowych, szóstych i zaproszonych gości z Gimnazjum nr 13.

Była to okazja do zaprezentowania pracy uczniów klas szóstych, w ramach projektu edukacyjnego „Sportowa matematyka – Nowe boisko dla naszej szkoły”. Goście obejrzeli makiety boisk do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej, zapoznali się z prezentacjami zasad gry, budowy boisk i kosztów z nimi związanych. Następnie zabrali się do rozwiązywania zadań matematycznych związanych ze sportem. Jednak najchętniej pomagali najmłodszym w układankach, wyliczankach i kolorowankach. Po wytężonej pracy ciastka i słodkie napoje znalazły uznanie wśród uczestników. Zawiązały się nowe przyjaźnie, szczególnie podczas zabaw sportowych, przy których gimnazjaliści biegali wspólnie z sześciolatkami, pomagając w pokonywaniu przeszkód. Dzieci były zachwycone, zaś uczniowie zadowoleni z aktywności matematyczno - fizycznej. Humory wszystkim dopisały.

14 maja 2015 | Powrót do spisu wiadomości