Lubicie aktywnie spędzać czas?

My bardzo!

Nasza Szkoła bierze udział w programie,,Trzymaj Formę", który propaguje zdrowy styl życia. Na długiej przerwie przeprowadziliśmy akcję zachęcającą wszystkich do regularnej aktywności fizycznej.

30 maja uczniowie klasy 5a zorganizowali Dzień Kalorii. Zaprosili wszystkich chętnych do ćwiczeń, a tym samym do spalenia jak największej liczby kalorii.

Uczestnicy mieli do wyboru m.in.: przysiady, pajacyki, bieg slalomem, wchodzenie po schodach czy skoki na skakance. Każda seria trwała minutę, następnie można było zmienić stację. Na koniec wykonaliśmy taniec, w którym brało udział prawie 130 osób!

W jaki sposób liczyliśmy kalorie? Aby określić intensywność aktywności, używaliśmy równoważnika metabolicznego MET (kcal/ kg masy ciała/ min). Dla przykładu: jogging - 10,2 MET, a leżenie - 1 MET. To nie takie trudne, liczyliśmy wszystko na matematyce :)

Podsumowując, podczas długiej przerwy spaliliśmy łącznie 5011,6 kcal!

To tyle kalorii co 20 snikersów czy 15 kilogramów truskawek.

Słyszeliśmy, że Wam się podobało. Pobijemy ten rekord za rok.

Pozdrawiamy,

Uczniowie klasy 5A, wraz z wychowawczynią N. Ogrodnik

PS Więcej informacji o programie:

14 czerwca 2023 | Natalia Ogrodnik i 5A | Powrót do spisu wiadomości