Festyn Wiosenny 2015

23 maja odbył się w naszej szkole Festyn Wiosenny. W radosnej atmosferze uczniowie zaprezentowali swoje talenty taneczne, muzyczne i recytatorskie. Przedstawili pomysłową modę ekologiczną. Brali udział razem z rodzicami w różnorodnych zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli.

Próbowali swoich sił w konkursie rzutu beretem, do kosza, w grze w warcaby, sudoku, łamigłówkach matematycznych, logicznych, układankach i kolorowankach. A wszystko to przy serwowanych pysznych ciastach przygotowanych przez rodziców.
Na festynie mogliśmy również zobaczyć efekty pracy klas piątych i szóstych nad projektem humanistycznym „Czy mitologia może się przeterminować?” Był bowiem poczęstunek grecki podawany w starożytnych strojach i piękne gry mitologiczne wykonane przez uczniów.
Nie zabrakło też kiermaszu rozmaitości i taniej książki. Uczniowie doskonalili swoje sprawności fizyczne związane z tenisem ziemnym, badmintonem i aerobikiem.
Festyn uatrakcyjnił przyjazd wozu Straży Pożarnej, patrol konny Straży Miejskiej oraz pokazy szermierki i sztuki walki – Taekwondo.
Jednak największą popularnością wśród uczniów cieszyła się gigantyczna dmuchana zjeżdżalnia, do której ustawiały się uzasadnione kolejki.

23 maja 2015 | Powrót do spisu wiadomości