Przy akompaniamencie ciszy

20 czerwca w ramach projektu „Teatr wrażliwy” odbył się warsztat taneczny prowadzony przez p. Dominikę Kozłowską, tłum. PJM Elżbieta Resler

Wzięli w nim udział wybrani uczniowie naszej szkoły z klas 1-3.

Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli empatię,uważność,sprawczość i kreatywność.

Inspiracją do tego był Polski Język Migowy a podejmowane działania możliwością do uzyskania odpowiedzi na takie pytania, jak: Czy można mówić tańcząc? Czy codzienny ruch, wyszukane gesty, taniec mogą opowiadać historię?

Spotkanie to było również okazją do improwizowania w poszukiwaniu nowych znaczeń w ruchu, a konsekwencją tego było stworzenie przestrzeni, w której słyszący i Głusi wytańczyli wspólną opowieść bez słów.

Nie mam wątpliwości, że wrażenia które wywarła na dzieciach prowadząca pozostaną z nimi na zawsze i będą drogowskazem w relacjach z różnorodnością.

20 czerwca 2023 | Danuta Niepołońska | Powrót do spisu wiadomości