3a na Festiwalu Nauki

W poniedziałek, 18 września, uczniowie z klasy 3a mieli okazję uczestniczyć w wykładzie na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej pt. "Kość – Twoja własna architektura". Wykład ten był częścią Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Podczas prelekcji, uczniowie dowiedzieli się jak zbudowana jest kość, jakie funkcje spełnia układ szkieletowy, jak może się psuć i jak można go naprawić. Mogli obejrzeć kości, implanty do stabilizacji złamań, obserwowali w jaki sposób modeluje się układ implant-kość.

Dla uczniów było to fascynujące doświadczenie, które na chwilę pozwoliło im poczuć się jak prawdziwi studenci. Być może ta lekcja zainspiruje niektórych z nich do rozważenia przyszłej kariery na Politechnice Wrocławskiej.

25 września 2023 | Ewa Finke | Powrót do spisu wiadomości