Uliczkami Starego Miasta z 2d

Klasa 2d wyruszyła na “podbój” Wrocławia, aby lepiej poznać najbliższą okolicę.

Już w drugim tygodniu września uczniowie wybrali się na spacer. Wycieczka zakładała zwiedzanie piesze, więc szliśmy podziwiając kolejne architektoniczne perełki Wrocławia, w tym Halę Targową i budynki Ossolineum, Uniwersytetu Wrocławskiego i kolejne place, pręgierz, dochodząc do „Starych Jatek” - historycznego placu targowego z figurkami zwierząt gospodarskich. Dzieci, które uczestniczyły w wycieczce z radością odnajdywały kolejne krasnale. Poznaliśmy tajemne wejście do świata krasnali i nieopodal wznoszące się dalej dwie stare kamienice Jaś i Małgosia.

W ostatnim tygodniu września uczniowie gościli w Pawilonie Czterech Kopuł, gdzie podziwiali dzieła sztuki współczesnej. Podczas gry muzealnej poznali dzieła Beksińskiego, Abakanowicz oraz Lebensteina. Na koniec sami stali się artystami i wykonali własne dzieła z plasteliny.

27 września 2023 | Anna Matura | Powrót do spisu wiadomości