Konkurs Pięknego Czytania kl. II-III

W dniu 28.09.2023 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów kl. II i III.

Konkurs rozpoczął uczeń klasy 4d Leon Krzysztofik recytacją wiersza Wandy Chotomskiej pt. "Wypożyczalnia skrzydeł". Wiersz nawiązywał treścią do skrzydeł namalowanych na ścianie przez p. Renatę Kulińską, oddające w sposób symboliczny inspirację płynącą z zajęć w bibliotece, które pogłębiają zainteresowania uczniów i wspierają ich ogólny rozwój.
Występ Leona Krzysztofika otworzył oficjalnie przestrzeń w bibliotece do kolejnych "uskrzydlających" zajęć, jakie będą realizowane w szkole.

W Konkursie Pięknego Czytania każdą klasę reprezentowało 2 uczniów, których zadaniem było przeczytanie wylosowanego fragmentu literatury dziecięcej, poprzedzone 15-minutowym przygotowaniem.
Kryteria oceny czytania obejmowały: płynność, intonację, interpretację tekstu i ogólne wrażenie artystyczne.

Jury konkursu wyłoniło następujących laureatów:

- w kategorii klas drugich:

I miejsce – Julian Polak, kl. II c,

II miejsce – Jarmiła Kociołek, kl. II c,

III miejsce – Marceli Skrzydło, kl. II a;

- w kategorii klas trzecich:

I miejsce- Magdalena Mieczkowska, kl. III d,

II miejsce – Iga Majchrzak, kl. III a,

III miejsce – Jan Radoch, kl. III a.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

29 września 2023 | Bernadetta Bańska Dorota Kasiuk | Powrót do spisu wiadomości