Pasowanie na czytelnika klasy 1b i kamishibai

Dnia 12.10.2023 uczniowie klasy 1B zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Po zapoznaniu z zasadami korzystania z biblioteki i poszanowania książek uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki i wypożyczyli pierwsze książki do domu. Kolejna pierwsza klasa może korzystać ze zbiorów bibliotecznych i rozwijać zainteresowania czytelnicze.

Tego samego dnia odbyły się zajęcia czytelnicze w oparciu o teatrzyk kamishibai.

Uczniowie klasy 4a zaprezentowali uczniom z klasy 3d historię pana Rafała Witka pt.: "Gadatliwy ptak Narina". Historia opisuje dwie dziewczynki mieszkające na kontynencie afrykańskim w państwie o nazwie Uganda. Tajemniczy ptak Narina pomógł jednej z dziewczynek, której rodzina straciła pole potrzebne do utrzymania rodziny. Dzięki wsparciu ptaka Narina udało się zapobiec sprzedaży uprawnych poletek, które bogaci przedsiębiorcy chcieli wykupić pod budowę fabryki. Prezentowana historia powiązana jest z realizowanym w szkole projektem czytelniczym Cała Polska Czyta - OcaliMy Świat.

13 października 2023 | Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości