Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W niedzielę, nasi rodzice, dziadkowie, dorosłe rodzeństwo, brali udział w wyborach do Sejmu i Senatu RP. My - Społeczność Uczniowska SP84, mieliśmy w środę, 18.10.2023r., swoje święto demokracji - wybieraliśmy nowe władze Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunów SU.

Mogliśmy poczuć dreszczyk emocji związany z tym wydarzeniem. Dzięki uprzejmości Pani Tosi, przeprowadziliśmy wybory w bibliotece szkolnej, która w tym dniu, była nad wyraz tłumnie odwiedzana. Byliśmy mile zaskoczeni licznym udziałem naszych koleżanek i kolegów, którzy przybyli by oddać głos na swojego kandydata. Frekwencja wyniosła 50%, brawo Braci Uczniowska! Komisja Wyborcza miała moc pracy z przeliczeniem wszystkich głosów. Z wynikami możecie zapoznać się na tablicy SU, która znajduje się na I piętrze, obok gabinetu nr 1.14, nazwiska podane są w kolejności, według ilości uzyskanych głosów. Gratulujemy Ani, Frankowi, Jagodzie, Tomkowi, Zuzi, Matteo i Varvarze! Liczymy, że okazane im zaufanie i wsparcie wyborców, da Im impuls do aktywnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej. Powodzenia i czekamy na efekty! Wybieraliśmy również opiekunów SU - zostały nimi: Panie Angelika Krynicka oraz Joanna Osenkowska.

Słowa podziękowania i wielkie brawa dla Komisji Wyborczej (Małgosia, Amelia, Emilia, Oliwia, Weronika, Zuzia, Nadia i Kajetan), która bardzo sprawnie pracowała oraz Paniom Tosi i Asi, za "czujne oko".

Poniżej, krótka fotorelacja z wyborów.

23 października 2023 | Joanna Osenkowska | Powrót do spisu wiadomości