EU Code Week

Uczniowie klasy 2b otrzymali certyfikat potwierdzający zaangażowanie w Europejskim Tygodniu Kodowania – Code Week 2023.

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe.

Drugoklasiści uczestniczyli w zajęciach wykorzystujących programowanie w nauce i zabawie. Próbowali układać sekwencje do labiryntów, tworzyć proste obrazki, gry i opowieści korzystając ze studio.code.org. Korzystali z nowych technologii oraz nabywali kompetencje związane z kodowaniem. Wykazali się także świetną wyobraźnią i kreatywnością w projektowaniu dyktand graficznych.

Uczniowie, którzy wyróżnili się największymi osiągnięciami i szczególnymi zdolnościami w programowaniu wizualnym otrzymali imienne certyfikaty.

Chociaż Code Week 2023 dobiegł końca, my dalej będziemy kontynuować przygody z kodowaniem.

1 listopada 2023 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości