Świętujemy Naszą Niepodległość

W tym roku szkolnym uczniowie klas 4-8 kolejnym projektem uczcili 105 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Poszczególne klasy przygotowały liczne prace związane ze współczesnym patriotyzmem. Uczniowie zastanawiali się nad znaczeniem ważnych dla historii postaci, argumentowali – dlaczego „Ojcowie naszej Niepodległości” przyczynili się do odzyskania przez Polskę WOLNOŚCI w 1918 roku. Jeszcze inne klasy projektowały herby NIEPODLEGŁOŚCI, ilustrowały nasze symbole narodowe i piosenki patriotyczne, składały życzenia dla Wolnej Polski oraz przygotowały plakaty z okazji 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj.

Tradycyjnie już – 10 listopada – przybraliśmy stroje w barwach biało-czerwonych oraz o godzinie 11:11 z dumą zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” uczestnicząc w akcji „Szkoła do hymnu”.

Wszystkim – patriotycznie zaangażowanym uczniom i nauczycielom – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

13 listopada 2023 | Gizela Sapa | Powrót do spisu wiadomości