II Międzypokoleniowy Koncert Pieśni Patriotycznej

9 listopada w naszej szkole odbył się II Międzypokoleniowy Koncert Pieśni Patriotycznej.

Uczestniczyli w nim uczniowie klas 1-4 oraz Chór Senioralny Osiedla Grunwald. Koncert został poprowadzony przez Panią Katarzynę Kuligowską i Pana Marcina Grzywaczewskiego. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć pieśni i wiersze nawiązujące tematycznie do wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W wykonaniu chóru senioralnego „Grunwald” usłyszeliśmy m.in. pieśni: „Kraj rodzinny matki mej”, „Hymn do miłości ojczyzny”, „Marsz strzelców”, „Modlitwę obozową” oraz „Rotę”. Uczniowie SP 84 wykonali m.in. następujące utwory; „Przybyli ułani pod okienko”, „Warszawskie dzieci”, „Serce w plecaku” oraz „Płynie Wisła, płynie”. Podczas koncertu zespoły wspólnie wykonały dwie piękne pieśni: „Marsz pierwszej brygady”, „Piechota”.

W wykonaniu uczennicy klasy 2b Kaliny Mazur usłyszeliśmy pieśń wojskową pt.: „Rozkwitały pąki białych róż” a w wykonaniu Zofii Rupniewskiej z klasy 2d usłyszeliśmy pieśń pt.: „O mój rozmarynie”. Koncert poprowadziły uczennice klasy 8C Anna Patyk i Zuzanna Świtalska. Na koniec koncertu Pani Kamila Wojtyńska opowiedziała o przygotowanej przez siebie wystawie związanej z wojennymi losami Pani Eugenii Krzysztofik – babci Pani Kamili. Wystawa została wypożyczona z Muzeum Ślężańskiego w Sobótce.

18 listopada 2023 | Katarzyna Kuligowska, Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości