Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Czy listopad może być kolorowy i wesoły?

Tak, oczywiście, bo przecież w 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya, jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.

Uczniowie z najmłodszych klas przebrali się w bajkowe postacie. Dzieci zadziwiły nas swoją pomysłowością i kreatywnością. Szkołę odwiedziły: królewny, wróżki, elfy, ale też rycerze, czarnoksiężnicy i wiele innych baśniowych, fantastycznych postaci znanych dzieciom z literatury dziecięcej czy filmów. Była okazja, aby poczytać fragmenty najbardziej ulubionych baśni i bajek, wziąć udział w quizach dotyczących rozpoznawania bohaterów i tytułów bajek, kolorować obrazki z baśniowymi postaciami.

Ten dzień sprawił dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Pamiętajmy, że bajka uczy, bawi i wychowuje.

19 listopada 2023 | Maria Grzegórzko | Powrót do spisu wiadomości