Klasa 1b w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Klasa 1b systematycznie uczestniczy w lekcjach bibliotecznych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną przy ulicy Mikołaja Reja. W trakcie kilku zajęć uczniowie poznali historię pisma, książki i biblioteki. Zapoznali się z różnymi rodzajami książek dla dzieci, dowiedzieli się kto tworzy książki i jaka jest rola ilustracji w tekście. Wysłuchali fragmentów książek dla dzieci czytanych przez panią bibliotekarkę. Sami chętnie przeglądali i czytali literaturę dziecięcą. Uczniowie poznali też zasady korzystania z biblioteki oraz zasady zachowania w bibliotece i czytelni. Lekcje biblioteczne rozbudziły zainteresowania czytelnicze pierwszoklasistów. Wielu z nich wróciło do biblioteki z rodzicami, aby wypożyczyć wybrane książki.

19 listopada 2023 | Irena Fałat | Powrót do spisu wiadomości