Międzynarodowy Dzień Niewidomych

13 listopada obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Niewidomych.

Z tej okazji w wybranych klasach 1-3 odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat osób niewidomych oraz słabowidzących, by móc lepiej zrozumieć trudności jakie napotykają one w swoim codziennym funkcjonowaniu. Uczestniczyli w zabawach z opaską na oczach, gdzie dotykiem i węchem rozpoznawali przedmioty oraz poruszali się w niej po szkole. W czasie zajęć dzieci zapoznały się również z alfabetem Braille’a, a następnie wspólnie poszukiwaliśmy go w przedmiotach codziennego użytku.

W holu szkoły wystawiona została tablica, na której odnaleźć można informacje i ciekawostki dotyczące osób niewidomych, a także quiz sprawdzający wiedzę na ich temat. Przypominamy, że karty z odpowiedziami można wrzucać do pudełka przy portierni do piątku, 24 listopada.

22 listopada 2023 | Powrót do spisu wiadomości