Listopadowe „Spotkanie z muzyką”.

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w listopadowym Spotkaniu z muzyką, którego motywem przewodnim była 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z ogromnym przejęciem dzieci zaśpiewały razem z prowadzącymi zajęcia pieśń żołnierską „Piechota, ta szara piechota” oraz piosenkę „Co to jest niepodległość?” Była też okazja, aby nauczyć się nowej piosenki o Polsce, podczas której dzieci wykorzystały symbole narodowe Polski.

Najwięcej radości sprawiła dzieciom składanka piosenek góralskich. Przy dźwiękach „W murowanej piwnicy”, „Za górami, za lasami” uczniowie tańczyli niczym prawdziwi górale. Oczywiście, z ciupagami! Wszyscy są już ciekawi, o czym będzie grudniowe spotkanie? Oj, chyba się domyślacie :D

29 listopada 2023 | Maria Grzegórzko - Dędek | Powrót do spisu wiadomości