Spotkania autorskie z panią Magdaleną Zarębską

23 listopada w bibliotece odbyły się trzy spotkania autorski z pisarką panią Magdaleną Zarębską. W spotkaniach uczestniczyły klasy: 3a, 3b, 3c, 3d, 5a i 5b.

Klasy piąte miały możliwość poznania treści powieści pt. "Projekt Breslau". Uczniowie mogli obejrzeć prezentację wybranych miejsc Wrocławia i ich przedwojenny wygląd. Wskazane obiekty i miejsca pojawiają się w treści książki. Młodzi bohaterowie opowieści swoje przygody przeżywają, przenosząc się w czasie za pomocą niezwykłego przedmiotu znalezionego w zapomnianym pomieszczeniu szkoły mieszczącej się przy ulicy Reja we Wrocławiu.

Klasom trzecim Pani Zarębska zaprezentowała książki: "Kaktus na parapecie", "Artek i bardzo trudny tydzień", "Ida i Filip, przyjaciel koni", "Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali" i inne.

Pani Zarębska odpowiadała na wiele pytań uczniów związanych z pisarską twórczością. Po spotkaniu uczniowie uzyskali autograf pani pisarki i mogli zakupić wybrane przez siebie książki lub wypożyczyć je z biblioteki.

4 grudnia 2023 | Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości