Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Początek grudnia to bardzo wyjątkowy czas, nie tylko ze względu na nadchodzące święta obfitujące w prezenty…

Jest to miesiąc, w którym spojrzenia wielu ludzi w sposób szczególny skierowane są na osoby z dysfunkcjami bądź zaburzeniami. To właśnie 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. W związku z tym w naszej szkole po raz kolejny została podjęta inicjatywa mając na celu nie tylko ukazanie sposobu w jaki funkcjonują wspomniane osoby, ale również zwrócenie uwagi na to, co my możemy zrobić w odpowiedzi na ich aktywność.

Zaprezentowana w holu szkoły wystawa pod hasłem „Otwórz się” jest wyrazem zupełnie nowego przekazu, w którym osoby z niepełnosprawnościami: działają, niosą pomoc, stwarzają nowe możliwości, oraz są gotowe na współpracę i przyjaźń.

Prezentacja ujęta w formie nietypowych okien tworzy pole do refleksji w szerszym jej kontekście i tym samym skłania odbiorcę do udzielenia odpowiedzi na pytanie „czy jestem gotowy otworzyć się na osoby z niepełnosprawnościami dając im jednocześnie możliwość aktywnego życia w społeczeństwie?”

Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do odwiedzenia wystawy.

7 grudnia 2023 | Nauczyciele wspomagający | Powrót do spisu wiadomości