Przefiltrowane!

W minionym tygodniu uczniowie klasy 6b wyruszyli na Uniwersytet Przyrodniczy, by wziąć udział w i ciekawych warsztatach i sprawdzić się w logicznym myśleniu, kombinowaniu i współpracy.

Tematem przewodnim zajęć była woda. Początkowo uczniowie wysłuchali kilku słów na temat jej znaczenia, sami również chętnie dyskutowali, podając swoje propozycje. Chwilę później stworzyli miarkę z zanieczyszczoną wodą - namiastkę tego, co dzieje się w okolicznych zbiornikach wodnych.

Następnie ich zadanie polegało na przeglądzie materiałów, z których finalnie mieli stworzyć filtr do przefiltrowania wody. A potem? Było kombinowanie, emocje i wyścig z czasem! Cztery drużyny stanęły do walki o miano najlepszych twórców filtra. Poszło im znakomicie.

Warsztaty dotyczące wody były niezwykle inspirujące i wciągające - nie ma mowy o nudzie.

Polecamy.

21 grudnia 2023 | Jolanta Michalec, Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości