Klasa 2b na tropach dobroczynności

Klasa II b bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa " CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

Tegoroczna edycja projektu została zatytułowana „Na tropach DOBROCZYNNOŚCI”.

W ramach realizacji I modułu projektu „Bądź dobry dla ludzi” uczniowie zapoznali się z lekturą G. Kasdepke „Detektyw Pozytywka”. Wypełniliśmy nasze lekturniki, wykonaliśmy „lekturę na lince” zachęcając innych do jej przeczytania oraz do czynienia dobra innym ludziom. Wiele radości sprawiło dzieciom wcielenie się w rolę głównych bohaterów, udział w klasowej sesji fotograficznej oraz zabawa „Lektura w koszyku”. Udało się także zrealizować akcję "Anioły" podczas, której uczniowie byli dobrymi duszkami - opiekunami dla siebie nawzajem. Pomagali sobie, pocieszali, rozśmieszali, wspierali oraz obdarowywali siebie drobnymi upominkami.

Udział w I części projektu był dla nas piękną lekcją o tym, jak być dobrym człowiekiem.

7 stycznia 2024 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości