MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK – OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA CZYTELNICZA

W ramach realizacji kampanii czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie klas pierwszych otrzymali książkę Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza”.

Kampania jest realizowana i finansowana Przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki. Celem projektu jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. W trakcie zajęć czytelniczych zaprezentowany został fragment książki „Wnuczka antykwariusza”, w którym dziadek prezentuje swojej wnuczce przygotowane puszki z umieszonymi w nich pamiątkowymi przedmiotami związanymi z jego rodziną. Uczniowie odgadywali zawartość puszek i podawali przykłady przedmiotów, które mogły być umieszone w nietypowych „kapsułach czasu”. Pani bibliotekarka pokazała uczniom przygotowane pojemniki po herbatach, w których również ukryte były przedmioty będące pamiątkami związanymi z przeszłością takimi jak kalendarz, wisiorek, czy brelok. Tak gromadzone pamiątki przypominają o miłych wydarzeniach, odbytych podróżach, ważnych relacjach. Książka pt.: „Wnuczka antykwariusza” nawiązuje tematycznie do zbliżającego się dni babci i dziadka i przypomina o silnej i budującej więzi pomiędzy wnukami i dziadkami. Zachęcamy uczniów do zapoznania się z wszystkimi przygodami Gabrysi i jej dziadka.

8 stycznia 2024 | Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości