Klub Pożeraczy Książek

Szkolna biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiego programu "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka". Akcja, do której zapraszamy uczniów klas 4-5, ma nazwę Klub Pożeraczy Książek. W jej trakcie uczniowie przeczytają po pięć książek i zrealizują dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będą zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia.

W bibliotece szkolnej uczniowie otrzymają instrukcję oraz karty, na których znajduje się osiem pól. Większe pola oznaczają przeczytane (i zwrócone) książki z określonych kategorii, których opis znajduje się na odwrocie. Mniejsze pola to towarzyszące czytaniu wyzwania.

Po oddaniu piątej książki uczeń zdobywa poziom Pożeracza Książek. Za udział w akcji czytelniczej uczniowie otrzymają dodatkową ocenę z języka polskiego, dyplom potwierdzający udział w akcji i nagrodę niespodziankę. Zapraszamy uczniów do udziału w akcji czytelniczej.

1 lutego 2024 | Antonina Połch, Katarzyna Kuligowska | Powrót do spisu wiadomości