Lekcja w terenie, czyli 6b wśród owadów

6 lutego klasa 6b wyruszyła do Muzeum Przyrodniczego we Wrocławiu, by zmierzyć się z wyzwaniem; uczniowie musieli spośród ogromu informacji podanych w różnorodny sposób wybrać te właściwe. Czy to było proste zadanie?

Na pewno wymagające wytężonej pracy, umiejętności selekcji danych, uważności i spostrzegawczości. Uczniowie pracowali w parach lub trójkach, zatem nie obyło się też bez współpracy - klasa zaliczyła tę próbę bez żadnego problemu.

Po zajęciach w sali owadów, wypełnieniu kart pracy, uczniowie mieli jeszcze okazję obejrzeć eksponaty w pozostałych salach: piękne okazy ssaków i ptaków, bezkręgowców, muszelki i jajka oraz - co zawsze robi wrażenie - szkielety różnych zwierząt.

Wniosek po zajęciach jest jeden: każda lekcja biologii mogłaby odbywać się w takim miejscu :)

7 lutego 2024 | Jolanta Michalec, Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości