SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „Spotkanie z wierszem”- rok szkolny 2023/2024

W tym roku szkolnym uczniowie klas I- III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Spotkanie z wierszem”. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były „Podróże małe i duże”. Dzięki naszym uczestnikom konkursu zwiedziliśmy różne zakątki naszego kraju i świata, a nawet rakietą lecieliśmy w kosmos. Wiersze były wesołe, z humorem i miały często o zaskakujące puenty.

W konkursie wzięło udział 24 dzieci. Daną klasę reprezentowali uczniowie wyłonieni podczas klasowych konkursów recytatorskich. Uczestnicy konkursu najchętniej sięgali po wiersze autorstwa Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow.

Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani, wspaniale się zaprezentowali i bawili widownię. Poziom występów był bardzo wyrównany, a każdy występ niepowtarzalny i nagradzany brawami.

Jury w składzie: p. Antonina Połch, p. Aleksandra Witkowska i p. Danuta Niepołońska, miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Po długich naradach jury ogłosiło następujące wyniki:

Laureaci konkursu ex aequo:

Matylda Berlin 2a

Marika Czerwińska 2a

Joanna Przybysz 3c

II miejsce ex aequo:

Nina Paś 1c

Aleksandra Mianowska 1d

Sara Niyomhau 2b

III miejsce ex aequo:

Helena Konopnicka 2d

Kinga Grochowska 3a