Światowy Dzień Kota

Uczniowie klas 2b, 2c i 2d wzięli udział w zajęciach czytelniczych zorganizowanych w bibliotece szkolnej z okazji Światowego Dnia Kota, który przypada w dniu 17.02.2024.

Pani bibliotekarka omówiła z uczniami potrzebę ochrony kotów wolno żyjących i kwestię opieki nad kotami domowymi oraz zaprezentowała ciekawostki dotyczące kotów. Uczniowie wysłuchali opowieści o kotce Milusi żyjącej wygodnie w domowych warunkach, która była bardzo zadowolona z zapewnionej jej opieki. W książkach z serii „Nela mała reporterka” uczniowie wyszukiwali informacje o tygrysach żyjących w Tajlandii, które wymagają ochrony, gdyż grozi im wyginięcie. W bibliotece czytelnicy mogą wypożyczyć wiele książek opisujących życie dzikich kotów, miejsca ich występowania, tryb życia. Są też książki przygodowe opisujące różne kocie historie. Jest to np. bardzo liczna seria książek „Zaopiekuj się mną” lub pojedyncze książki różnych autorów jak bardzo interesująca książka pt.: ‘Tygrys’ napisana przez Cezarego Harasimowicza. Na koniec zajęć każdy uczeń wykonał pracę plastyczną związaną z kotkiem.

16 lutego 2024 | Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości