Świętowanie Dnia Języka Ojczystego zakończyliśmy sukcesem

Dnia 21.02.2024r. nasza szkoła hucznie świętowała dzień szczególny: Dzień Języka Ojczystego! W szerokim wachlarzu działań wzięli udział niemal wszyscy uczniowie - od pierwszaków po ósmoklasistów. Bardzo intensywna i pełna wartościowych wyzwań środa za nami!

Klasa 8b pod kierunkiem Pani Agnieszki Królikowskiej przygotowała 2 godziny zajęć związanych z Dniem Języka Polskiego. Wybrani uczniowie przedstawili zebranym wykonane przez siebie prezentacje multimedialne na temat historii i zabytków języka ojczystego. Wszyscy zapisywali najistotniejsze informacje w formie mapy myśli. Poza tym w grupach rozwiązywali krzyżówki dotyczące lektur obowiązkowych związanych z egzaminem ósmoklasisty. Z pewnością zdobyta wiedza przyda się w maju, a Dzień Języka Ojczystego będą mile wspominać.

Wszystkie klasy 5 i 6 przygotowały stoiska (po jednym na każdą), przy których prezentowały młodszym koleżankom i kolegom swoje językowe sztuczki.

Można było przeżyć w 5 sekund przygodę z Panem Kleksem, ale też kleksów narobić, bowiem kaligrafia to sztuka piękna, acz niezwykle trudna. Można było sprawdzić się w potyczkach ortograficznych, ale też zawalczyć o tytuł Znawcy Harry'ego Pottera (cudowne wyzwanie dla pasjonatów!). Język można było połamać, gdyż łamańce językowe wcale do prostych nie należały. I wiersz z kapelusza na wzór dadaistów sklecić, ale też obejrzeć kolekcję miniksiążeczek z lat osiemdziesiątych. Działo się wiele, a przy tym tak intensywnie i wielopłaszczyznowo, że aż serce rośnie! Uwielbiamy praktykę i naukę poprzez zabawę; zresztą... sprawdźcie sami.

27 lutego 2024 | Krzewiciele Języka Polskiego | Powrót do spisu wiadomości