Wystawa zabawek zabawek w szkolnej bibliotece

W piątek 23.02.2024r. w bibliotece szkolnej zorganizowana została wystawa zabawek z drugiej połowy XX wieku. Właścicielem ogromnej kolekcji jest pracownik szkoły Pan Paweł Marossanyi, który od lat zbiera zabawki z różnych kategorii.

W jego zbiorach zabawek można podziwiać smerfy z lat 80-ych. Ciekawostką związaną z tymi figurkami jest to, iż pierwsze produkowane smerfy nie były niebieskie tylko różowe. Obecnie w zbiorach pana Pawła jest około 200 smerfów! Inną liczną kategorią zbiorów są zabawki mechaniczne działające, np. z wykorzystaniem baterii lub nakręcanego mechanizmu. Ta kolekcja zbiorów to, np. samochody sportowe, pojazdy straży pożarnej, bajkowe postaci poruszające się po nakręceniu kluczykiem mechanizmu zabawki. Część zgromadzonej kolekcji to zbiory zabawek powiązane z kultowymi filmami jak np. „Gwiezdne wojny” czy znane dawniej bajki telewizyjne np. „Rumcajs”.

Wystawę oglądały zaproszone klasy. Tego dnia było ich aż 8. Dzieci i dorośli z ogromny zainteresowaniem przyjęli wystawę i zadawali panu Pawłowi wiele pytań związanych z jego hobby.

Pan Paweł zainteresowań ma wiele. Jest autorem wystawy prac plastycznych wykonywanych metodą pirografii, która miała miejsce w bibliotece w październiku zeszłego roku. Wystawa zabawek to kolejne wydarzenie wskazujące uczniom, jak ważne w rozwoju zainteresowań są pasje.

1 marca 2024 | Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości