AKCJA WYLOSUJ ANIOŁA – WYŚLIJ KARTKĘ/LIST DO DZIECKA W SZPITALU ONKOLOGICZNYM

Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do akcji "WYLOSUJ ANIOŁA – wyślij kartkę/list do dziecka w szpitalu onkologicznym", która ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów. Akcja WYLOSUJ ANIOŁA powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Poniżej kilka wskazówek dla osób zainteresowanych przyłączeniem się do akcji WYLOSUJ ANIOŁA:

1. Kartkę/ list można wykonać własnoręcznie lub zakupić gotową

2. Zastanówcie się do kogo ma być ona adresowana (do dziewczynki lub chłopca) i zaznaczcie to na kopercie.

3. Napiszcie kilka pozytywnych słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową. Możecie dodać informacje o sobie oraz kontakt (być może dziecko zechce się później skontaktować z Wami).

4. Kartki mogą być pisane zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez dzieci.

5. "Anioł" może dołączyć do kartki / listu drobny upominek (słodycz, ręcznie wykonana ozdoba, itp.)

Kartki i listy można wrzucać do białego koszyczka z serduszkami, znajdującego się na portierni. Akcja potrwa do końca roku szkolnego.

Więcej informacji o akcji na stronie: https://www.zwrotnikraka.pl/akcja-wylosuj-aniola-wyslij-kartke-chorego-dziecka/

15 marca 2024 | Szkolny Wolontariat | Powrót do spisu wiadomości