im. Ruchu Obrońców Pokoju
Menu

Archiwum

TAK BLISKO „FINAL SIX”

Nasi piłkarze ręczni w środę zakończyli zmagania w II rundzie piłki ręcznej Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zajęli w swojej grupie III miejsce, które niestety nie promowało nas do gry w ostatnim turnieju.

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z SP 76, rywale dosyć szybko objęli prowadzenie i systematycznie powiększali przewagę. Przy stanie 6:3 dla przeciwników, po przerwie na żądanie trenera nasi zawodnicy zaczęli odrabiać straty. Doprowadzili do wyniku 6:6 ale wówczas rywal rzucił kolejna bramkę. Jeszcze rzuciliśmy jedną bramkę ale niestety nie została uznana z powodu wyprzedzenia sygnału sędziego na wznowienie akcji. Przy 20 sekundach do końca meczu trener przeciwników zażądał przerwy i w końcówce przy ogromnych emocjach nie udało nam się już wyrównać. Był to bardzo zacięty mecz pokazujący wielki potencjał naszej drużyny. Niestety zabrakło czasu na wyrównanie.

Drugi mecz niestety się nie odbył ze względu na nie przybycie na zawody drużyny z SP 97. Przyznano nam 3 punkty i ustalono wynik meczu na 3:0 (walkower).

W trzecim meczu z SP 46 widoczna była duża nerwowość naszych graczy, powodowało to liczne straty i proste błędy w obronie. Rywal niestety bezlitośnie to wykorzystywał. Duża liczba kar w naszym zespole pozwalała na grę w przewadze przeciwnikowi, który „odskoczył” na zbyt dużą przewagę bramkową. Mecz zakończył się przegraną 6:19.

Na wyróżnienie zasługuje postawa w ataku Filipa Bolka, który rzucił najwięcej bramek dla naszej drużyny.

W tym roku drużyna chłopców pokazała się z dobrej strony.

Z drużynami, które zajęły odpowiednio miejsca II, IV i V we Wrocławiu przegraliśmy w swoich grupach, ale dwa spośród tych spotkań przegraliśmy różnicą zaledwie jednej bramki.

Ostatecznie uplasowaliśmy się we Wrocławiu na wysokim 8 miejscu.

Wielu z naszych zawodników to uczniowie klasy siódmej, będą więc mieli szansę na rewanż w najbliższym roku szkolnym.

Dziękujemy za wiele emocji i za wspaniałą walkę.

11. Wiśniewski Marcel 7c

Jednocześnie przypominamy, że zajęcia dodatkowe z piłki ręcznej odbywają się cyklicznie we wtorki o godzinie 13:40 na hali sportowej w naszej szkole.