Nikola Dąbrowska - sukcesy w gimnastyce sportowej

Nikola jest uczennicą klasy 5B w naszej szkole. Jesteśmy z Niej naprawdę dumni, ponieważ pod koniec kwietnia odniosła swój największy sukces. Zdobyła I miejsce w finale skoku klasy III dziewcząt (od 10 do 12 lat) w gimnastyce sportowej, uczestnicząc w XXX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych - Dolny Śląsk 2024.

Nikola o sobie mówi tak:

„W wieku 5 lat odkryłam pasję do gimnastyki sportowej. Trenuję już 7 lat. Jest to bardzo wymagająca dyscyplina, której towarzyszy wiele wyrzeczeń i poświęceń. Uczy odwagi, radzenia sobie ze stresem i wewnętrznymi słabościami. Budzi w zawodnikach ducha rywalizacji. Pokazuje, jak ważne w życiu są pokora, dyscyplina i systematyczność. Jest to sport widowiskowy, który pokochałam. Sala treningowa stała się dla mnie drugi domem, ponieważ spędzam tam 5 godzin dziennie.

W codziennych trudnościach pomagają mi członkowie Klubu Sportowego AZS AWF Wrocław. Wszystkich umiejętności nauczyli mnie byli zawodnicy, a obecnie moi wspaniali trenerzy – pan Denis – specjalista skoku i poręczy oraz pani Swietłana, z którą doskonalę planszę i równoważnię. Darzę ich wielkim szacunkiem. Są dla mnie prawdziwymi autorytetami. O sobie mogę powiedzieć takie zdanie: GIMNASTYKA SPORTOWA – TO JA”.

Nikola cały czas doskonali swoje umiejętności. Świadczą o tym sukcesy odnoszone przez nią od 2020 roku, które są udokumentowane jej medalami i dyplomami. Nikola wchodzi w skład kadry Dolnego Śląska w gimnastyce sportowej.

Serdecznie gratulujemy! Życzymy wiele radości w rozwijaniu swojej pasji i dalszych sukcesów

17 maja 2024 | Powrót do spisu wiadomości