Zajęcia o lekturze Tajemniczy Ogród

Uczniowie klasy 5b dnia 10.05.2024 r. uczestniczyli w zajęciach warsztatowych podsumowujących znajomość lektury „Tajemniczy ogród” F.H. Burnett. Zajęcia zostały przygotowane przez panie bibliotekarki SP 84 i Panią Martę Kullę – pracownika Biblioteki Pedagogicznej. Na zajęciach uczniowie przeczytali wybrane fragmenty książki, uczennica klasy 4a Nazli Bayramli przeczytała fragment książki w języku angielskim. Uczniowie w grupach rozwiązywali krzyżówkę tematycznie powiązaną z lekturą i opisywali głównych bohaterów książki. Druga część zajęć odbyła się przed biblioteką. Na drzewie pozawieszane były zagadki dotyczące treści książki a w patio przy bibliotece rozpoznawali rośliny ogrodowe związane z tajemniczym ogrodem, którym opiekowali się bohaterowie książki: Marry, Dick i Colin. Zajęcia zakończyły się rysowaniem kredą kwiatów na ścieżce przy bibliotece i zabawą z wykorzystaniem baniek mydlanych. Każdy uczestnik zajęć otrzymał pamiątkowe podziękowanie.

19 maja 2024 | Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości