Ogólnopolskie Wybory Książek - akcja czytelnicza

Zapraszamy uczniów wszystkich klas do wzięcia udziału w Ogólnopolskich Wyborach Książek. Kartę do głosowania można pobrać w bibliotece i po jej wypełnieniu włożyć ją do pudełka znajdującego się w bibliotece. Na przygotowanych kartach uczniowie wpisują najbardziej interesujące ich książki. Każda osoba biorąca udział w wyborach będzie mogła zagłosować na 1-3 tytuły książek.

Informacje:

Kiedy? W dowolny dzień od maja do 15 czerwca 2024 r.

Kto? Biblioteki. Głównie szkolne, ale zapraszamy również biblioteki publiczne i pedagogiczne.

Gdzie? W szkołach i w bibliotekach w całej Polsce.

Kto to organizuje? Redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole pod szyldem Fundacji dla Bibliotek. Akcja jest apolityczna, bezpłatna i nikt na niej nie zarabia.

Na czym to polega? W bibliotekach w całej Polsce odbędą się wybory, podczas których uczniowie wybiorą ulubione książki. Wybory formą przypominają wybory państwowe, co ma na celu dodatkową motywację dla uczniów. Po zakończeniu wyborów podsumujemy wyniki z całej Polski. W ten sposób wspólnie zorganizujemy największe badania czytelnicze w Polsce.

19 maja 2024 | Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości