Lekcja muzealna- Czerpanie papieru oraz torfowisko pod Zieleńcem.

Klasy 1b i 3d były na wycieczce w Dusznikach Zdroju. Dzieci zwiedziły papiernię, zaliczaną do najpiękniejszych, a zarazem najbardziej tajemniczych zabytków techniki na świecie.

Dusznicka papiernia jest też jedynym w Polsce czynnym do dziś młynem papierniczym, który powstał przed 1562 r. Dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej i warsztatach, podczas których własnoręcznie wykonały po 2 arkusze papieru czerpanego.

Korzystając z pięknej pogody, uczniowie spędzili też czas w parku zdrojowym. Była okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć pod pomnikiem Fryderyka Chopina a ze źródełka Agata skosztować zdrojowej wody.

Wycieczka zakończyła „wspinaczką” do rezerwatu przyrody „Torfowisko pod Zieleńcem”, którego krajobraz porównywany jest do tundry arktycznej czy tajgi syberyjskiej.

Taka lekcja- wycieczka poza murami szkoły bardzo się dzieciom podobała, choć niektórzy narzekali następnego dnia, że bolą ich nogi.

26 maja 2024 | Maria Grzegórzko, Irena Fałat | Powrót do spisu wiadomości