Tydzień w Berlinie

Tydzień w Berlinie minął bardzo szybko, tym bardziej, że codziennie czekały nas berlińskie atrakcje.

Topografia terroru - warta wnikliwego obejrzenia i przemyślenia, nie tylko dla miłośników historii. W Naturkundemuseum oglądaliśmy ciekawe animacje, dzięki którym stojące tam olbrzymie szkielety dinozaurów ożywały w naturalnym dla siebie środowisku. Ciekawe zbiory owadów ukazały ułamek bogactwa wielu gatunków, które zamieszkują Ziemię razem z nami, a których na co dzień nie widzimy.

Na wystawie "Body world" niektórzy "przymierzali" się do zawodu lekarza lub weterynarza. Liczne, rzadkie okazy ryb i fauny żyjącej w wodzie zachwycały swoja ciekawą budową i kolorystyką w Berlińskim Akwarium.

Oprócz bogatego programu edukacyjnego, były także chwile na relaks, integrację i aktywność ruchową: pływanie i skoki do wody w Müggelsee, park trampolin i buszowanie w miejskich galeriach handlowych.

Wracamy zmęczeni, ale zadowoleni. Po krótkiej, czterodniowej przerwie, czeka nas rewizyta kolegów z Niemiec. Niektórzy mają już sny w języku angielskim, ale niemiecki również stał się bliższy. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!

Pani Bogna Adamczyk i uczniowie z klasy 7b

29 maja 2024 | p. Bogna Adamczyk i uczniowie kl. 7b | Powrót do spisu wiadomości